Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę

18 kwietnia 2018 roku uczestnicy akcji „1000 drzew na minutę”, wspólnym sadzeniem lasu, włączyli się w tegoroczną wiosenną kampanię odnowieniową w Nadleśnictwie Cierpiszewo.

Na zaproszenie leśników odpowiedzieli samorządowcy, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, nauczyciele, duchowni,  przedstawiciele współpracujących z Nadleśnictwem Cierpiszewo firm.

Przypomnieliśmy naszym gościom, że Lasy Państwowe  prowadzą gospodarkę leśną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zachowując różne funkcje lasów i godząc związane z lasami potrzeby przyrodnicze, społeczne i gospodarcze. Dzięki działalności Lasów Państwowych i pracy leśników lasów w Polsce przybywa, a wysoki poziom gospodarki leśnej potwierdzają posiadane certyfikaty FSC i PEFC.

Po krótkim instruktażu wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Pogoda tego dnia wyjątkowo sprzyjała wysiłkom naszych gości, by na przygotowanej do sadzenia powierzchni rosło nowe pokolenie lasu. Teraz nam leśnikom pozostaje chronić i pielęgnować nowy las, aby nasi goście mogli po latach podziwiać efekty swojej pracy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!