Wydarzenia Wydarzenia

Z ostatniej chwili …

W dniach 11-15 maja na Łotwie odbyły się Mistrzostwa Europy federacji JUKL. Uczestniczyło w nich 21 krajów, w tym 11-osobowa reprezentacja Polski. W generalnej klasyfikacji zajęliśmy 7 miejsce. Ja zdobyłem złoty medal w długim cyklu w swojej kategorii.

Dzięki temu jestem jedynym Polakiem, który zdobył Mistrzostwo Europy wszystkich trzech federacji tego sportu: IGSF, MKMGS uraz JUKL.

Start na Łotwie, ze względu na 2-tygodniowy odstęp pomiędzy zawodami, wymagał dużej motywacji. Startowałem również w 5-osobowej polskiej sztafecie w długim cyklu (każdy zawodnik podnosi 2x24kg przez 3 min.). Sztafeta nasza zdobyła Wicemistrzostwo Europy, przegraliśmy z drużyną Rosji. Po kilku dniach odpoczynku rozpoczynam przygotowania do Mistrzostw Świata, które odbędą się jesienią 2017 roku.